Tebeşir (9.Baskı)

40,00

Yazar : ŞÜKRÜ KIZILOT
Baskı Tarihi : Şubat 2013
Sayfa : 280
Kategori : Mizah

ELİNİZDE BULUNAN "TEBEŞİR", DOKUZUNCU MİZAH KİTABIM OLDU. "HER YIL BİR KİTAP" DERKEN, SAYI GİDEREK ARTIYOR... KİTAPLAR İNSANIN ÇOCUĞU GİBİ OLDUĞU İÇİN FARKLI BİR MUTLULUK KAYNAĞI. BU YÖNÜYLE, HEPSİ BİRBİRİNDEN FARKLI "70'İ AŞAN ÇOCUĞUM" OLDU. BİRİNCİSİNİ, ÜNİVERSİTEDE ÖĞRENCİ İKEN ÇIKARDIĞIM, MALİ KONULARLA İLGİLİ KİTAPLARIMIN SAYISI 60'A YAKLAŞTI. ANCAK HİÇBİRİ "MİZAH KİTAPLARI KADAR" İLGİ GÖRMEDİ. NEDENİNE GELİNCE, MİZAH KİTAPLARININ HİTAP ETTİĞİ KİTLE (ÇOCUKLAR DA DAHİL), ÇOK GENİŞ BİR KESİMİ KAPSIYOR. ÖYLE OLUNCA KISA SÜRE İÇİNDE BASKI ÜZERİNE BASKI YAPIYOR.

KİTAPTA YER ALAN OLAYLAR, FIKRALAR VE ANEKDOTLARIN BİR ÖZELLİĞİ DE; DEĞİ­ŞİK ZAMAN VE MEKANLARDA ANLATILDIĞINDA, HAVAYI YUMUŞATIP ORTAMI DEĞİŞTİRMESİ VE ORADA BULUNANLARIN İLGİSİNİ ARTIRMASI... GÜNLÜK YAŞAMIN YOĞUN KOŞUŞTURMASI ARASINDA İNSANIN, YEMEK VE İÇ­MEK KADAR NEŞELENMEYE DE İHTİYACI OLUYOR. ÖZELLİKLE YOĞUN BİR TEMPO İÇİNDE ÇALIŞAN VE STRESLİ ORTAMDA BULUNANLAR İÇİN BU ÇOK DAHA ÖNEMLİ. KİTABI HAZIRLARKEN; BAŞTA VERGİLER OLMAK ÜZERE, DEĞİŞİK YASALARLA İLGİLİ ÇOK SAYIDA KONU VE HAYRETLİK OLAYI, BİR YANDAN KOMİK YÖNLERİYLE ORTAYA KOYMAYI DİĞER YANDAN DA "GÜLERİZ AĞLANACAK HALİMİZE" SÖZÜNDE OLDUĞU GİBİ, OKUYANLARI DÜŞÜNDÜRMEYİ AMAÇLADIM. AYRICA, SAYFALARA SERPİŞTİRİLEN "GÜZEL SÖZLER"İN DE İLGİNİZİ ÇEKECEĞİNE İNANIYORUM.

BU ARADA, KİTABIN DAHA RAHAT OKUNABİLMESİNİ SAĞLAMAK AMACIYLA; KONU, FIKRA VE ANEKDOTLARLA BAĞLANTILI OLABİLECEK ÇOK SAYIDA KARİKATÜR VE RESİME YER VERDİM. BU YÖNÜYLE DE "DİĞER KİTAPLARDAN FARKLI" OLDU.

HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ, BU KİTABIN HAZIRLANMASINDA DA BENİM ADETA SAĞ KOLUM SEVGİLİ GÜLSEN KARAGÖZ'ÜN BÜYÜK KATKISI OLDU. AYRICA SEVGİLİ ELVAN BAL, SULTAN GÖKDEMİR VE SAMET KILIÇ KİTABIN SON ŞEKLİNİ ALMASI, KARİKATÜR VE FOTOĞRAFLARLA SAYFA MİZAMPAJLARININ HAZIRLANMASINDA BÜYÜK ÇABA GÖSTERDİLER. KENDİLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM. BU ARADA İSİMLERİNİ BURADA SIRALAYAMAYACAĞIM, YÜZLERCE OKUYUCUM FIKRA, ANEKDOT VE GÜZEL SÖZLER GÖNDEREREK, KARŞILAŞTIKLARI İLGİNÇ OLAYLARI AKTARARAK ÇOK ÖNEMLİ KATKIDA BULUNDULAR. ONLARA DA AYRICA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

İLGİ İLE OKUYABİLECEĞİNİZ GÜZEL BİR KİTAP HAZIRLAYABİLDİMSE, NE MUTLU BANA...

SEVGİ VE SAYGILARIMLA...

PROF. DR. ŞÜKRÜ KIZILOT

İÇİNDEKİLER

İlgili Ürünler